Martin Staszko:             40 175 000       zseton (seat 9)

Martin Staszko a döntő chipleadere

A 35 éves Martin Staszko első ránézésre talán nem a pókervilág legfeltűnőbb profija, elszántsága révén mégis ő idén a legesélyesebb a cím megnyerésére. A hetedik napon Lars Bonding ellen nyert egy négy milliós potot, amivel szinte már akkor bebiztosította előnyét a döntő asztalnál.

Néhány EPT versenytől eltekintve az idei WSOP volt Staszko első igazi kirándulása a nagy pókerversenyek világába. Játéka eddig is meggyőző volt, a főverseny előtt összesen négyszer végzett pénzben, legnagyobb kifizetésével 10 156$-t keresett.

Staszko a WSOP versenyein saját bevallása szerint már rengeteg tapasztalatot gyűjtött: "Sokkal többet játszok online, ezért eddig csak néhány EPT versenyen és néhány kisebb tornán indultam. Élő versenytapasztalatom mindössze ennyi volt. Június 2-től Vegasban voltam, ahol összesen 15 versenyen indultam. Ez több volt, mint korábban egész életemben, és rengeteget tanultam itt."

Staszko az év elején filfedra nicknevével megnyerte a PokerStars SCOOP ötödik versenyét, és 91 539$-t keresett. Csak 2010 óta játszik profi pókeresként, előtte hosszú évekig dolgozott egy autógyárban. Abban bízik, hogy a főversenyen elért eredmény hazájában is sok pókerjátékost motivál majd.

Módszeres és elemző hozzáállását a sakknak köszönheti. A World Chess Federation pontrendszerében Staszko a mesterszint alatt található legmagasabb fokozattal rendelkezik. Eddigi WSOP szereplése arra enged következtetni, hogy néhány ellenfele könnyen sakkmattot kaphat az asztalnál, és nem elhanyagolható szerepe lesz abban is, hogy végül kihez kerül majd a bajnoki cím.